فروشگاه آنلاین چای ایرانی

14 نکته جالب درمورد چای سیاه طبیعی - چای سبز ایرانی
چای ایرانی|چای شمال|انواع چای شمال|خرید چای ایرانی|فروشگاه چای ایرانی|فروشگاه چای شمال|چای گیلان
اخبار و مقالات 

۱۴ نکته جالب درمورد چای سیاه طبیعی

چای ایرانی|چای شمال|انواع چای شمال|خرید چای ایرانی|فروشگاه چای ایرانی|فروشگاه چای شمال|چای گیلان

در پایان یک روز کاری، مصرف یک استکان چای طبیعی خیلی می‌چسبد. این مصرفی گرم بدلیل اینکه آرامش‌بخش است و خستگی را از تن بیرون می‌کند، طرفداران فراوانی دارد. لذت مصرف چای طبیعی وقتی بیشتر می‌شود که بدانید این مصرفی سالم و پرطرفدار خواص درمانی هم دارد، از بسیاری بیماری‌ها پیشگیری می‌کند و برای سلامت مفید است، چای طبیعی اگر در حد طبیعی مصرف شود برای سلامتی مفید است اما گاهی تصورات نادرستی درباره این مصرفی مطرح می‌شود که نتایج بررسی‌ها و تحقیقات آنها را تایید نمی‌کند. به طور مثال اینکه چای طبیعی به دندان‌ها آسیب می‌رساند، برای قلب ضرر دارد یا اینکه چای طبیعی مفید نیست و بهتر است مصرف آن را ترک کرد و...

۱) اثر چای طبیعی بر دندان

چای طبیعی برای سلامت دهان و دندان مفید است. بررسی‌های اخیر پژوهشگران دانشگاه شیکاگو نشان داده است پلی فنل موجود در چای طبیعی سیاه با غیر فعال نمودن آنزیم‌های باکتری‌های دهانی, موجب عدم فعالیت آنها شده و در نتیجه پلاک‌های دندانی غیر فعال شده و از پوسیدگی دندان‌ها پیشگیری می‌شود. البته در این بررسی چای طبیعی سیاه به صورت یک دهان شویه استفاده شده است اما مصرف چای طبیعی هم به از بین بردن پلاک‌ها کمک می‌کند.

چای طبیعی به علت دارا بودن اندازه قابل ملاحظه‌ای تانن و فلوئوراید، از فساد، پوسیدگی و ایجاد حفره در دندان‌ها جلوگیری می‌کند. بررسی‌های دانشمندان ژاپنی نشان داده کودکانی که چای طبیعی می‌نوشند خیلی کم به پوسیدگی و کرم خوردگی دندان دچار می‌شوند. ژاپنی‌ها به تازگی یک نوع خمیردندان ساخته و به بازار عرضه کرده‌اند که پایه ساخت آن تانن است.

شاید علت این تصور غلط مواد قندی و شیرین کننده‌هایی است که همراه چای طبیعی مصرف می‌شود و موجب پوسیدگی دندان‌ها می‌شود. بهتر است چای طبیعی را بدون قند بنوشید، یا قند یا شکر را به صورت حل شده در چای طبیعی مصرف کنید و برای جلوگیری از پوسیدگی و رنگ گرفتن دندان‌ها بعد از صرف چای طبیعی دهان و دندان‌هایتان را با آب بشویید.

 

۲) اثر چای طبیعی بر قلب

مصرف چای طبیعی به بیماران قلبی توصیه می‌شود. چای طبیعی از ایجاد لخته‌های خطرناک خون که به حملات قلبی و سکته منجر می‌شود پیشگیری می‌کند. مطالعات نشان می‌دهد که سطح چربی خون و فشار خون بعضی مصرف‌کنندگان چای طبیعی پایین‌تر از دیگران است. دانشمندان روسی پس از اجرای طرح‌های تحقیقاتی گسترده روی بیماران دریافته‌اند که چای طبیعی، آثار نیرومندی برای به تاخیر انداختن پیشرفت تصلب شرایین و تقدرتمندت عروق مویین و رقیق نمودن خون و کاهش فشارخون دارد.

تحقیقات دیگر نیز آثار مفید چای طبیعی را در حمایت عروق قلبی تایید می‌کند. در اواخر سال‌های ۱۹۶۰ دانشمندان آزمایشگاه لارونس لیومور در دانشگاه کالیفرنیا میزان تصلب شرایین در شریان‌های قلب حدود ۳۰۰ نفر از قفقازی‌ها که عادت به خوردن قهوه دارا بودند و ۱۰۰ نفر چینی که چای طبیعی می‌مصرفد را اندازه گیری نمودند. نتایج این مطالعه ۱۴ ساله نشان داد، گروهی که چای طبیعی می‌مصرفد یک سوم کمتر از گروهی که قهوه مصرف می‌نمودند دچار آسیب‌های قلبی و عروقی شده‌اند.

 

همچنین چای طبیعی، مخصوصا چای طبیعی نه چندان پر رنگ، از تشکیل آتروما (تشکیل پلاک‌های انسداد عروقی) در آئورت جلوگیری می‌کند. نتیجه یک آزمایش که در آن تعدادی خرگوش به عنوان نوشابه چای طبیعی خورده‌اند، نشان داد که این خرگوش‌هایی که آب ساده خورده،اند کمتر دچار ناراحتی و آسیب آئورت شده،اند. تحقیقات ژاپنی‌ها در سال‌های ۱۹۸۰ نشان می‌دهد که چای طبیعی، کلسترول و تری گلیسرید خون را کم میکند.

 

۳) اثر چای طبیعی بر جذب آهن

مصرف چای طبیعی بعد از غذا، به هضم غذا به ویژه غذاهای چرب کمک می‌کند. تانن موجود در چای طبیعی از جذب آهن پیشگیری می‌کند، به همین دلیل مصرف روزانه یک استکان چای طبیعی به بیماران مبتلا به هموکروماتوز توصیه می‌شود مصرف چای طبیعی ۲ ساعت بعد از غذا باشد.

 

چای ایرانی|چای شمال|انواع چای شمال|خرید چای ایرانی|فروشگاه چای ایرانی|فروشگاه چای شمال|چای گیلان

۴) اثر چای طبیعی بر اعصاب

بعضی‌ها چای طبیعی می‌نوشند چون معتقدند چای طبیعی خاصیت آرام‌بخش دارد اما بعضی‌ها هم می‌گویند چای طبیعی شادی‌آور و نشاط‌آور است. واقعیت این است که هر دوی این صحبت‌ها درست است. چای طبیعی تا پیش از دو دقیقه از دم کشیدن اثر محرک دارد اما پس از مدتی به تدریج از خاصیت محرک بودن آن کمتر شده و خاصیت آرام‌بخشی آن بیشتر می‌شود. پس از گذشت ۵ دقیقه از دم کشیدن چای طبیعی، بیشتر کافئین چای طبیعی خارج می‌شود.

 

۵) چای طبیعی ضد سرطان است

چای طبیعی ۳۰ نوع آنتی اکسیدان دارد و بررسی‌ها نشان داده است که مصرف چای طبیعی احتمال ابتلا به سرطان کلیه را کم میکند و اشخاصیکه در روز یک استکان چای طبیعی می‌نوشند در مقایسه با اشخاصی که چای طبیعی نمی‌نوشند ۱۵ درصد کمتر دچار سرطان کلیه می‌شوند.

فلاونیدها گروهی از پلی‌فنل‌ها هستند که به طور طبیعی در چای طبیعی وجود دارند. به نظر می‌رسد سطوح بالای این پلی‌فنل‌ها در بدن می‌تواند علاوه بر ویروس‌ها با سرطان‌های لوزالمعده، کولون، مثانه، پروستات، و سینه نیز مقابله کند. در ژاپن خوردن حداقل ۱۰ استکان چای طبیعی در روز با کاهش خطر سرطان معده همراه بوده است. همچنین مطالعات متعددی در ارتباط با اثر مثبت چای طبیعی در پیشگیری از سرطان ریه و رحم انجام شده است.

محققان ژاپنی معتقدند در میان مواد طبیعی ضد سرطان چای طبیعی رتبه اول را دارد. عده ای از دانشمندان درجه اول موسسه ملی ژنتیک ژاپن طی گزارشی اعلام نمودند که در چای سبز  طبیعی ژاپن نوعی تانن وجود دارد که خاصیت ضد موتاسیون سلولی دارد و در نتیجه از عوامل ضد سرطان است. میان صدها نوع گیاهی که محققان ژاپنی در یک برنامه وسیع مطالعاتی به منظور یافتن بهترین و موثرترین گیاه ضد موتاسیون سلولی مورد بررسی قرار دادند، چای سبز  طبیعی در آزمایشگاه موثرترین ماده بوده است. بررسی‌ها نشان داده است اشخاصی که اغلب چای سبز  طبیعی می‌نوشند احتمال ابتلا به سرطان معده در آنها کمتر از دیگران است.

 

۶) اثر چای طبیعی بر سوخت و ساز بدن

چای طبیعی یک مصرفی کم کالری است و یک استکان چای طبیعی حدود چهار کالری دارد. به علاوه چای طبیعی متابولیسم را بیشتر می‌کند و با بالا رفتن سوخت و ساز بدن موجب می‌شود کالری بیشتری مصرف شود و چربی‌ها راحت‌تر و زودتر سوزانده می‌شوند. مصرف چای طبیعی موجب می‌شود آب بیشتری بنوشیم و آب از موادی است که برای شکسته شدن سلول‌های چربی لازم است. چای طبیعی به علت خاصیت ادرارآوری که دارد، به دفع سموم بدن کمک می‌کند. البته اشخاصی که اضافه وزن دارند بهتر است چای طبیعی را بدون قند و مواد شیرین کننده و چاشنی‌های پرکالری مصرف کنند.

 

چای ایرانی|چای شمال|انواع چای شمال|خرید چای ایرانی|فروشگاه چای ایرانی|فروشگاه چای شمال|چای گیلان

۷) اثر چای طبیعی بر پوست

۲۰۰ میلی لیتر چای طبیعی، ۴۴ میلی گرم کافئین دارد که دریافت این اندازه کافئین می‌تواند در برطرف کننده خستگی بدن و به ویژه پوست به عنوان عضوی بسیار فعال کمک کند. خواص ضد سرطانی چای طبیعی نیز از جمله مواردی است که می‌تواند در حفظ سلامت پوست موثر باشد، به طوری که ترکیبات پلی فنلی موجود در چای طبیعی مانع فعالیت ترکیبات سرطان زا به ویژه ترکیبات نیتروزی می‌شود که در فراورده‌های گوشتی وجود دارد و این خواص آنتی اکسیدانی، پیری زودرس پوست را به تاخیر می‌اندازد.

 

مطالعات نشان داده‌اند که بالا بودن چربی خون از عواملی است که فرایند پیری را در بدن تسریع می‌کند و مصرف چای طبیعی به خصوص چای سبز طبیعی به دلیل فلاونوئیدهائی که دارد سطح چربی خون به خصوص کلسترول بد را کم میکند.

 

به علاوه چای طبیعی، به دلیل کافئین بالائی که دارد، یک محرک بوده و جریان خون را در سطح پوست زیاد میکند و موجب دفع مواد زاید می‌شود که این کار، هم خستگی پوست را کم میکند و هم موجب تغذیه بهتر آن می‌شود و موجب می‌شود سلول‌ها شادابی خود را حفظ کنند.

 

۸) اثر چای طبیعی بر کلیه

سلول‌های کلیه بیشترین تماس را با رادیکال‌های آزاد دارند و چای طبیعی به دلیل دارا بودن آنتی اکسیدان از سلامت کلیه محافظت می‌کند. پلی فنول‌های موجود در چای سبز  طبیعی عملکرد کلیه را در بیماران مبتلا به نارسایی مزمن کلیه بهبود می‌بخشند. پلی فنل‌ها، آنتی اکسیدان‌هایی هستند که سلول‌های انسان را از آسیب محافظت می‌کنند. چای طبیعی دارای مقادیر کم سدیم و اندازه فراوانی پتاسیم است و از آنجا که بیماران مبتلا به بیماری کلیوی در مرحله پایانی باید مصرف پتاسیم خود را محدود کنند، به این مسئله توجه داشته باشند.

 

۹) اثر چای طبیعی بر حافظه

مصرف مرتب چای طبیعی، حافظه را تقدرتمندت کرده و راه جدیدی برای پیشگیری و درمان آلزایمر است. آلزایمر، بیماری تحلیل برنده اعصاب است که در آن ماده ای شیمیایی به نام استیل کولین در مغز کم می‌شود. چای طبیعی با مهار آنزیم کولین استراز، روند آلزایمر را به تاخیر می‌اندازد.

 

۱۰) و اما چای طبیعی داغ

چای طبیعی را خیلی داغ نخورید. دلایلی در دست است که خوردن مایعات خیلی داغ ممکن است به مخاط گلو و نای آسیب برساند و به بروز سرطان منجر شود. بررسی‌ها نشان داده است اشخاصی که چای طبیعی را خیلی داغ می‌نوشند بیش از دیگران مستعد ابتلای سرطان نای هستند. تا چند سال پیش دانشمندان تصور می‌نمودند شاید چای طبیعی موجب سرطان نای می‌شود ولی بررسی‌ها نشان داده است که این ضرر چای طبیعی مربوط به داغ بودن آن است. بنابراین برای حفظ سلامت و استفاده بیشتر از فواید چای طبیعی بهتر است چای طبیعی خیلی داغ نخورید.

 

چای ایرانی|چای شمال|انواع چای شمال|خرید چای ایرانی|فروشگاه چای ایرانی|فروشگاه چای شمال|چای گیلان

 

۱۱) اثر چای طبیعی بر قند خون

دانشمندان ژاپنی ماده ای از چای سبز  طبیعی و سیاه جدا کرده‌اند که قند خون را کم میکند. دانشمندان ژاپنی در عین حال که خواص بسیار خوبی را برای چای طبیعی عنوان کرده‌اند معتقدند که هیچ یک از این خواص ناشی از یک ماده خاص در چای طبیعی نیست، بلکه اثر مجموعه‌ای از انواع شفابخش موجود در چای طبیعی است که به طور توام و با هم در یک مجموعه این آثار را دارند.

 

۱۲) چای طبیعی خاصیت ضد میکروبی دارد؟

چای طبیعی به دلیل دارا بودن انواع تانن که به آن طعم مخصوصی می‌دهد، بدون تردید یک ضد باکتری و ضد ویروس است. دانشمندان آمریکایی کشف کرده اند که تانن نوعی ویروس آنفولانزا را مختل می‌کند. همچنین تانن چای طبیعی، ویروس تب خال را مهار می‌کند. تحقیقاتی که در کانادا انجام شد، نشان داد چای طبیعی در لوله‌های آزمایش تعداد فراوانی از انواع ویروس‌های بیماری‌زا را غیر فعال می‌کند.

 

۱۳) خواص درمانی چای طبیعی

بله، چای طبیعی مصرفی مفیدی برای تصفیه خون از طریق ازدیاد ترشحات کلیوی است، به هضم غذا کمک می‌کند، سبب نشاط، بیداری و مانع خواب آلودگی می‌شود. چای طبیعی خواص درمانی فراوانی دارد که برخی از آنها را نام می‌بریم:

– پیشگیری، تسکین نشانه های و تسریع بهبود سرماخوردگی و آنفولانزا

– ضد عفونی کننده و پیشگیری از بوی بد دهان

– پیشگیری و کاهش اثرهای دیابت نوع دوم

– کاهش نشانه های مواد حساسیت زا

– کاهش نشانه های عارضه پارکینسون

–  بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن و کند نمودن گسترش عفونت ویروس اچ.آی.وی در بدن

– حفظ تعادل آب و الکترولیت‌های بدن

– برطرف کننده خستگی و استرس

– پیشگیری و التیام درد بیماری آرتروز

– پیشگیری از پوکی استخوان

– کند کننده روند پیری

– جلوگیری از لخته شدن خون و رسوب چربی در رگ‌های خونی

– افزایش متابولیسم و کمک به کاهش وزن

– افزایش کارایی سیستم ایمنی بدن

–  آثار ضد التهابی

–  تصفیه خون و کنترل فشار خون و کلسترول

– بهبود عملکرد مغز و افزایش هوشیاری

 

۱۴) محتویات چای طبیعی

برگ چای طبیعی، دارای کلسیم، منیزیم، سدیم، پتاسیم، پیگمان‌های فلاونیک، بازهای پوریک، تئوفیلین، ویتامین، کلروفیل، تانن و کافئین است.

  • کافئین.
  • تئوفیلین: این ماده ساختاری همچون کافئین دارد که هم در چای سبز طبیعی و هم سیاه موجود می‌باشد. آثاری مانند شل نمودن عضلات نایژه‌های ریه، افزایش جریان خون کلیه‌ها، افزایش انقباض پذیری و کارایی عضلات قلب، افزایش ضربان قلب، کاهش فشار خون و آثار ضد التهابی دارد.
  • تانین: یک پلی فنول تلخ مزه است. که اثر آن در بدن آرام بخشی سیستم عصبی مرکزی است.
  • تیانین: در چای طبیعی چند آمینواسید وجود دارد اما بیشترین میزان اسید آمینه چای طبیعی را تیانین تشکیل می‌دهد. عمده طعم چای طبیعی به دلیل وجود همین ماده است.
  • کاتچین: این ماده بسیار مفید بوده و برای سلامتی بسیار سودمند است. کاتچین در چای سبز طبیعی و سیاه وجود دارد اما میزان آن در چای سبز طبیعی بیشتر است. این ماده ضد سرطان است، موجب کاهش کلسترول خون شده و یک آنتی‌بیوتیک و آنتی‌ویروس قدرتمند است و همچنین از افزایش فشارخون و افزایش قند خون جلوگیری می‌کند.
  • ویتامین‌های E و Cو ویتامین‌های گروه B: ویتامین E یک آنتی‌اکسیدان قدرتمند است که برای بدن بسیار مفید است. ویتامین C کاهش‌دهنده استرس بوده و نشانه های سرماخوردگی را کم میکند. ویتامین‌های گروه B هم به متابولیسم کربوهیدرات‌ها کمک می‌کند.
  • فلوراید و فلووانوئید: فلوراید در استحکام دندان و فلووانوئید از ایجاد بوی بد دهان پیشگیری می‌کند.
  • همچنین چای طبیعی حاوی فیبر، کربوهیدرات، لیپید و کاراتنوئید است.
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید